Ahh Şu TV Modacıları Ahh

HakanAkkaya1

Geçen gün Türkiye’nin önde gelen taban-kalıp ve ökçe üreticisini ziyaretim sırasında Hakan Akkaya’ya rastladım. Daha önce onu hiç bu kadar yakından görmemiştim. Çok bakımlı birisi olduğunu söyleyebilirim. Yüzü o kadar sağlıklı ve genç gözüküyordu ki, üzerindeki özensiz, solmuş, siyah T-Shirt’ü ve 98 TL’lik Levi’s pantolonu hiç gözümü tırmalamadı. Ayakkabısı ise siyah, sıradan, takım elbise altına giyilmesi gereken klasik bir kösele ayakkabıydı.

Sanrım 2013-2014 kış sezonu koleksiyonunu hazırlamak için gelmişti oraya. Yanında 3 bayan vardı. Şöyle göz ucuyla seçtikleri modellere bakınca, hep eski sezonlara ait ökçe ve tabanları seçtiklerini görünce çok şaşırdım. Kendisi tekstil kökenli olduğu için ayakkabıdan çok anlamasını beklemek yanlış olurdu ancak yanında çalıştırdığı 3 kişiden en az birisininsin ayakkabıdan iyi anlamasını beklerdim.

Bir an git, kendini tanıt ve yardımcı ol dedim kendi kendime. Sonra boş ver, iyilikten maraz doğmasın dedim 🙂

HakanAkkaya2

Bu yazımı okuyorsan Hakan:

1)      Önümüzdeki sezon sivri kalıplar moda olacak.

2)      Kapitone dikişler nasıl ki tekstil ve deri cekette bu yaz çok gördüysek, önümüzdeki sezon bu ayakkabıda da görülecek.

3)      Seçtiğin altın galvanizli, 5 pont ökçe çok arabeskti, aklından bile geçirme.

4)      Bu sene ökçe üstüyle saya altı arasına parlak aksesuarları sıkıştırmak moda. Bunu da ancak ayakkabı aksesuarı satan aksesuarcı- takacılarda bulman mümkün. Bir ara oralara da uğramalısın.

5)      Kendine ayakkabı sektöründen bir yardımcı bul. İstanbul Üniversite’sinde 2 yıllık dericilik yüksek meslek okulunda, Aydın Üniversitesi’nde ayakkabı tasarımı bölümünden mezun çok kaliteli gençler var. Bakmakta fayda var.

Sonuç olarak Hakan hakkındaki görüşlerimi özetlersek; genç ve başarılı birisi. Ayrıca çok da nazik ve etrafına positif elektrik veriyor. Ona bol şans ve başarı diliyoruz. Neyse bu günlük bu kadar dedikodu yeter. Dağılın hadi 🙂