İnternetten Alış Veriş Yapmak

İnternet üzerinden alış veriş yapmak; doğru yerden ise günümüz insanı için çok büyük kolaylık, rahatlık ve avantajdır.

Kolaylık, çünkü zaman artık çok değerli. Ailemize bile zaman ayırmakta zorlanırken internet üzerinden aradığımız mal ya da hizmeti, alternatifleriyle beraber bulmak, kıyaslamak, karar vermek ve siparişini tek tuşla veriyor olmak, günümüzde çok önemli ve değerli.

Rahatlık, çünkü aradığımız ürünün ayağımıza geliyor olması, beğenmediğimiz taktirde iade sürecinin bir probleme dönüşmemesi ve değişim sürecinin hızı, hele hele bir beyaz yakalıysanız sizin için hayat kurtarıcıdır.

Avantajdır, çünkü aynı ürün aynı anda bir çok mağazada satılıyor olabilir hatta, bazı mağazalarda indirime girmiş olabiliyor. Alacağımız bir ürünü mağaza mağaza dolaşıp fiyat araştırması yapmak hem çok saçma hem zaman kaybıdır. Bazen de aracıları aradan çıkartıp, araba ya da ev sahibine ulaşmanın çok önemli bir aracıdır. Tabii bu bahsettiklerim bizler için çok büyük bir avantajdır.

Burada asıl önemli olan nokta, özellikle tekstil ve ayakkabı satışı yapan siteleri seçerken, al sat yapan sitelerden değil, direk üretim yapan şirketlerin internet sitelerinden alış veriş yapıyor olmanız.

Al sat yapan bir sürü site var. Bu kişilerin ve şirketlerin, instagramda 100 bin, 200 bin takipçisi olanlar da var. Ürünleri iyidir kötüdür demek bize düşmez ve buranın konusu değil. Benim söylemek istediğim tek şey, bu siteler ya da instagram sayfaları arasında olan üretici firmaları bulup, onları tercih etmenizdir.

İnanın üretici firmalara ait internet sitelerinden alınan ürünler hem daha dayanıklı hem de daha uygun fiyatadır.

Üretim yapan firmaya ait siteyi nasıl anlarız? Aslında bu çok basit. İnstgram sayfasında zaman zaman üretim süreçlerine ait resim ve video paylaşıyorsa, üretim süreçlerini anlatırken “tezagahtar” ağzıyla değil de bir mühendis edasıyla, süreçlere hakim olarak bilgi veriyorsa, o firma üreticidir.